Mała pętla po Lasku Miejskim

Całkowity dystans: 5,20 km. Trudność: łatwa.

Umowny początek trasy ustalmy przy końcu wału przeciwpowodziowego i początku Lasku Miejskiego. Na skrzyżowaniu dróg leśnych wybieramy tą po lewej (najbardziej niepozorna i najbardziej leśna) i biegniemy nią prosto dobiegając do główniejszej drogi, kierując się w dół.
Pokaż Mała pętla przy Świerkowej na większej mapie

Cały czas podążąjać prosto dobiegamy do ul. Świerkowej, którą kierujemy sie w prawo (w kierunku Visotec Socha), biegnąc dalej droga rowerową i pieszą(po prawej stronie Lasek Miejski). Cały czas prosto docieramy do zmiany nawierzchni z asfaltowej na polną i dobiegamy do przejazdu kolejowego. Za nim kierujemy sie w prawo (mijając parę drobnych leśnych dróżek po prawej stronie). Po kolejnym załamaniu drogi polnej (już widząc z oddali blok mieszkalny)skręcamy w prawo w leśną wąską dróżkę, którą po 200m docieramy do torów. Przecinamy je i kierujemy się wzdłuż nich (mając je po lewej stronie). Skręcamy po ok. 200m w prawo w leśna dróżkę(na początku niepozorna potem już szersza). Podążamy nia cały czas prosto aż docieramy do narożnego muru i skręcamy w lewo (w droge gdzie stoją puste tablice informacyjne). Po 60m doceramy do polanki(stoi tam charakterystyczny betonowy kosz na śmieci) i skręcamy w prawo w wąską dróżkę leśną. Biegnąc nią na każdym większym skrzyżowaniu skręcając w lewo docieramy wijącą sie trasą docieramy z powrotem do wału przeciwpowodzowiego.

Uwagi: pełno ścieżek leśnych i trzeba uważać, żeby nie pomylić trasy, drogi sa dobrze utrzymane, istnieje możliwośc wydłużenia trasy o 2km (dł. wału od bramy przy ul. Ogrodowej do miejsca umownego startu to dokładnie 1 km).

Brak komentarzy

© 2011-2016 Brodniczanin biega.Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.