Mała pętla nad Niskim Brodnem

Całkowity dystans: 4,95 km. Trudność: łatwa.

Umownie trasę rozpoczynamy przy Starej Plaży nad Niskim Brodnem. Kierujemy się drogą polną w stronę kolejnych dzikich plaż.
Pokaż Mała pętla Niskie Brodno na większej mapie

Biegnąc prosto przebiegamy m. in. obok popularnej plaży "Krzyż"(nazwa od 3m krzyża stojącego obok wejścia na plażę po prawej stronie przebiegu trasy), gdzie mamy do pokonania pierwszą większą górkę. Po jej pokonaniu zbiegamy w dół i kierując sie w prawo docieramy do skrzyżowania, na którym skręcamy sie w lewo. Biegnąc wzdłuz przebiegu polnej drogi docieramy do wiaduktu kolejowego - przebiegamy pod nim. Podążąjac prosto przecinamy pola uprawne i dobiegamy do kolejnego skrzyżowania, na którym kierujemy sie w lewo(20m za skrzyżowaniem kapliczka -mamy za sobą już 2,8 km trasy ). Tu znowu delikatny podbieg, po czym delikatny zbieg do drugiego wiaduktu kolejowego - ten pokonujemy po nim. Droga cały czas prosta doprowadza nas do przejazdu kolejowego przy Starej Plaży nad Niskim Brodnem. Zbiegamy za nim w dół do Starej Plaży i osiągamy koniec trasy.

Uwagi: trasa za drugim wiaduktem kolejowym robi się piaszczysta i trudniejsza, także droga jest nieosłonięta i wietrzna.

Brak komentarzy

© 2011-2016 Brodniczanin biega.Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.