Duża pętla wokół Brodnicy

Całkowity dystans: 17 km (dokładnie wyszło mi 17,05 km :-) Trudność: średnia.

Umowny początek trasy ustalmy przy przejezdzie kolejowym przy Starej Plaży nad Niskim Brodnem. Zbiegamy w dół. Przebiegamy polną drogą pomiędzy ul. Niskie Brodno i ul. Wczasową. Wczasową w lewo(obok restauracja Omega i Plaża Miejska). Skręcamy w prawo w polną ul. Półwiejską. Prosto przez skrzyżowania i asfaltową ul. Graniczną (obok POM)dobiegamy do skrzyżowania (Kolejowa, Graniczna, Okrężna). Dalej na Okrężnej pierwsza uliczka w lewo - ul. Północna. Prosto polną już ul. Północną kierujemy się w kierunku zbiegu do ul. Sikorskiego przy Pol-Bruku. Przecinamy ul. Sikorskiego i biegniemy w kierunku lasu do torów między firmami Fiszer i SITS.
Pokaż Dużą pętlę wokół Brodnicy na większej mapie

Za torami polną drogą w prawo a na kolejnym skrzyżowaniu 300m dalej w lewo w las. Biegniemy prosto aż do momentu wyraźnego załamania polnej drogi skręcając w wąską polną drogę w prawo. 200 m dalej przebiegamy przez tory i trzymając sie ich prawej strony bardzo wąską dróżką dobiegamy do kolejowego mostu żelaznego. Kierujemy sie prosto przez skrzyżowanie i polną ul. Boczną dobiegamy do Krańcowej,a tam dalej polną drogą kierujemy się w strone ul. Lidzbarskiej. Przecinamy ul. Lidzbarską i ul. M. Klinickiego, Litewską (w dół) i J. Korczaka (obok ZS nr 1) docieramy ul. Witosa do ul. 18 stycznia. Przecinamy ją wbiegając w ul. Poprzeczną i Kombatantów po czym ul. Nową kierujemy sie do skrzyżowania z ul. Grażyny. Tam skręcamy w prawo, następnie w lewo w ul. Reymonta (na końcu ulicy za zakrętem Intermarche i Bricomarche) do skrzyżowania z ul. Podgórną. Skręcamy w lewo do ronda a tam w prawo w kierunku, popularnej nowowybudowanej, obwodnicy. Prosto obwodnicą aż do prawie samego jej końca i skrzyżowania z ul. Gwardii Ludowej. Biegnąc ul. Gwardii Ludowej cały czas prosto przez kolejne skrzyzowania przecinamy ul. Sądową, Wojska Polskiego kierując sie w lewo w polną ul. Rataja. Dalej cały czas prosto docieramy do przejazdu kolejowego nad Niskim Brodnem.

Uwagi: w niektórych miejscach można ominąć drogi asfaltowe miejskie i pobiec polnymi, aczkolwiek ruch samochodowy oprócz ul. Lidzbarskiej, Sikorskiego jest znikomy.

Brak komentarzy

© 2011-2016 Brodniczanin biega.Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.