Przejdź do głównej zawartości

Wyniki lokalnych biegaczy - maj

Coraz bliżej początku czerwca i II Dychy Wazówny. Póki co jeszcze mamy maj i starty brodniczaków. Zapraszam do przejrzenia wyników i jednocześnie przypominam o notowaniu przeze mnie najlepszych czasów sezonu 2013 (link tutaj) i rekordów Brodnicy (link tutaj). Wszystko wyjaśnione w dziale "Brodnickie bieganie".

I Bieg Przełajowy Dolina Noteci, Nakło (26.05)
1 m. Nartowski Kamil (Brodnica/MON Team) 49,55 (49,55)
5 m. Jaranowski Andrzej (Brodnica/MON Team) 54,25 (54,25)

W pierwszej edycji tego 15-kilometrowego biegu wzięło udział 160 osób. Rewelacyjne miejsca osiągnęło dwóch brodniczan. Wyniki również bardzo dobre. Gratulujemy!

1277 m. Śliwińska Anna (Brodnica) 1h03,32

Wśród 1541biegaczy, którzy ukończyli bieg sklasyfikowano17 z naszego regionu. Dodatkowo Pan Kamil zajął 3 m. w kategorii M-18. Patrząc na naszą małą tabelkę widać rosnące zainteresowanie bieganiem w Brodnicy. Bardzo to cieszy.

VI Bieg Piastowski, Kruszwica-Inowrocław (11.05)
15 m. Nartowski Kamil (Brodnica/MON Team) 1h12,36 (1h12,35)
43 m.  Jaranowski Andrzej (Brodnica/MON Team) 1h20,21 (1h20,20)
57 m.Bielicki Krzysztof (Brodnica/TS Opatrunki T-ń) 1h23,36 (1h23,33)
122 m. Natański Dawid (Brodnica) 1h32,07 (1h32,02)
164 m. Paszkowski Janusz (Brodnica) 1h36,21 (1h36,04)

Jak widać wyżej, pośród 487 biegaczy, linie mety minęło sporo "brodniczaków". Cieszą coraz lepsze rezultaty i nowe rekordy życiowe. Wynik Pana Kamila to nowy najlepszy czas sezonu na dystansie  półmaratońskim.

Bieg Europejski, Gniezno (11.05)
36 m. Dudkiewicz Artur (Świedziebnia) 35,03 (35,03)

W licznym kolejnym Biegu Europejskim bardzo dobry rezultat uzyskał także Pan Artur (trzeci najlepszy wynik sezonu na 10 km). Obok niego biegło 3187 biegaczy.

Bydgoszcz na Start (5.05)
5 m. Nartowski Kamil (Brodnica/MON Team) 33,16 (33,15)
25 m. Jaranowski Andrzej (KB Lech Rypin) 37,21 (37,20)

W udanej bydgoskiej "dyszce" reprezentowali nas dwaj biegacze z regionu. Obydwaj w pierwszym wiosennym upale osiągneli bardzo dobre rezultaty (Pan Kamil najlepszy czas sezonu). Gratulujemy!

I Półmaraton Śladami B. Malinowskiego (3.05)
17 m. Jaranowski Andrzej (Brodnica) 1h22,49 (1h22,49)
23 m. Bielicki Krzysztof (Brodnica/TS Opatrunki T-ń) 1h25,13 (1h25,11)
30 m.Wyrzykowski Jacek (Bobrowo) 1h27,26 (1h27,21)
96 m. Gerka Jacek (Brodnica) 1h38,56 (1h38,45)
226 m. Werengowski Krzysztof (Brodnica) 1h57,19 (1h57,08)

Pierwszy grudziądzki półmaraton ukończyło 301 zawodników. Lokalni biegacze skrzętnie wykorzystali bliskość miasta i licznie w nim wystartowali.

XVI Bieg Samorządowy, Łubianka (3.05)
57 m. Wysocki Adrian (KB Lech Rypin) 1h06,47
76 m. Berebecki Roman (KB Lech Rypin) 1h11,36
85 m. Gutkowski Daniel (KB  Lech Rypin) 1h12,46
96 m. Kwiatkowski Grzegorz (Brodnica) 1h14,19

Łubiańską piętnasto kilometrową trasę pokonało 165 uczestników. Nasi lokalni biegacze tym razem uplasowali się na dalszych pozycjach.

XI Półmaraton Chełmżyński (1.05)
3 m. Dudkiewicz Artur (KP PSP Rypin) 1h17,23
12 m.Sonakowski Mikołaj (MUKL Brodnica) 1h26,07
63 m Zabłotny Piotr (MUKL Brodnica) 1h45,05
106 m. Sonakowski Marian (MUKL Brodnica) 1h58,06

Bieg w Chełmży ukończyło 156 biegaczy.Lokalni biegacze pokazali się z dobrej strony. Wynik Pana Artura trafia na listę najlepszych tego sezonu.

31 Bieg Kujawiaka, Włocławek (1.05)
2 m. Nartowski Kamil (Brodnica) 37,15 (37,14)
11 m. Jaranowski Andrzej (Brodnica) 41,19 (41,19)

Na trudnej 10 kilometrowej trasie walczyło 199 zawodników. Jak widać czasy o wiele gorsze od życiówek najczęściej startujących brodniczan. Czyżby była to najtrudniejsza "dyszka" w Polsce?