Pętla Brodnica-Lisa Młyn-Brzezinki-Brodnica

Całkowity dystans: jeszcze nie zmierzone. Trudność: średnia.

Tradycyjnie trasę rozpoczynamy przy Starej Plaży nad Niskim Brodnem kierując się polna drogą w stronę dalszych dzikich plaż. Biegnąc cały czas prosto przebiegamy koło popularnej dzikiej plaży "Krzyż" (z racji stojącego przy drodze do niej 3m krzyża)aż po zbiegu i lekkim zakręcie docieramy do skrzyżowania (po prawej stronie widoczny dom).Pokaż Brodnica-Lisa Młyn-Brzezinki-Brodnica na większej mapie
Przebiegamy przez nie prosto i cały czas biegnąc prosto główną drogą przez las po ok. 4-5 km wybiegamy z niego dobiegając do skrzyżowania, na którym zgodnie z drogowskazem kierujemy się na Lisa Młyn w prawo. Biegniemy krętą drogą najpierw w dół, po czym delikatnie pod górkę obiegając jez. Wysokie Brodno i po lewej stronie mijając kolejne dzikie plaże. BiegnącTę trasę przemierzałem w zeszłym roku. Niestety nie jestem w stanie podać zarówno jej dokładnego dystansu, jak i aktualnego stanu jakości. Za wszelkie informacje dotyczące tej trasy z góry dziękuję. cały czas prosto droga docieramy do jednej z nich, przy której droga wyrażnie skręca w prawo, a My kierujemy się prosto w krzaki i wąską, dziką ścieżkę na skróty (możliwy skręt w prawo, tam piaszczysta bardzo kręta droga). Wybiegamy na polnej drodze pomiędzy polami podążając w górę jej. Docieramy do skrzyżowania obok kościoła w Żmijewku, przez które kierujemy sie prosto do wsi Brzezinki drogą asfaltową. Biegnąc cały czas prosto wzdłuż drogi za wsią docieramy do lasu i przyjemnego zbiegu. Podążając drogą główną w końcowej części bardzo szerokiej pokonujemy przy okazji liczne pagórki i zbiegi docierając do skrzyżowania, a tam kierując się w prawo ul. Małgorzatką (tu też spory podbieg)dobiegamy do kolejnego skrzyżowania w Karbowie. Biegnąc przez nie prosto i cały czas kierując się drogą asfaltową (przebiegamy obok WDK w Karbowie) zbiegamy w końcu w dół osiągając skrzyżowanie ul. Granicznej, ul. Kolejowej i ul. Okrężnej. Tu biegnąc ul. Graniczną (asfaltową) i ul. Półwiejską (polna) mijając liczne skrzyżowania docieramy po sporym zbiegu do ul. Wczasowej. Podążając nią w dół, a na wysokości skrzyżowania z ul. Karbowską skręcamy w drogę polną, która doprowadza Nas z powrotem na chodnik przy Starej Plaży.

Uwagi: trasa idealna na kros z powodu swojego pofałdowania, poza tym bardzo urokliwa i wbrew pozorom bardzo bezpieczna, nie sprawdzałem jej w tym, więc nie wiem jaki jest jest obecny stan.

Tę trasę przemierzałem parę lat temu. Niestety nie jestem w stanie podać zarówno jej dokładnego dystansu, jak i aktualnego stanu jakości. Za wszelkie informacje dotyczące tej trasy z góry dziękuję.

Brak komentarzy

© 2011-2016 Brodniczanin biega.Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.