Przejdź do głównej zawartości

Wyniki lokalnych biegaczy - październik

Ostatni weekend października nie obfitował w starty brodniczaków, tak jak poprzednie. Pobliska Tuchola i III Bieg św. Huberta był jedynym ich wyborem. Zdarzył się też start w Toruniu. Zapraszam.

Jesienny Barbarkowy Bieg Przełajowy, Toruń (28.10)

119 m. Kępczyńska Marlena (MUKL Brodnica) 1h10,57

Wśród 360 kończących bieg pojawiło się sporo brodniczaków. Tradycyjnie Pan Kamil zajął 3  m. (nie dublowały się, więc oficjalnie 1 m.) na podium w kategorii wiekowej M16-29. Obecność klubowiczów z MUKL Brodnica i TS Opatrunki dopełniła listę biorących udział w biegu. Cieszy ich ostatnia częstotliwość w startach.

142 m. Berebecki Roman (KB Lech Rypin) 58,11

Bieg na 11km ukończyło 247 biegaczy, a kolejny raz wśród nich bardzo dobrze spisała się reprezentacja biegaczy z regionu. Pan Kamil zajął miejsce na podium a nieoficjalnie (miejsca nie dublowały się) 2 m. w swojej kategorii wiekowej, natomiast Pani Dorota wygrała rywalizację wśród kobiet.

13 Poznań Maraton (14.10)
66 m. Bielicki Krzysztof (Brodnica) 2h53,24 (2h53,21)
638 m. Wilkowski Dariusz (Brodnica/TS Opatrunki) 3h24,18 (3h23,40)
1067 m. Popławska Agnieszka (Cielęta/MUKL Brodnica) 3h34,08 (3h32,10)
1172 m. Kwiatkowski Stanisław (Brodnica/TS Opatrunki) 3h36,43 (3h36,05)
1434 m. Paszkowski Janusz (Brodnica) 3h42,48 (3h41,03)
1638 m. Kępczyńska Marlena (Brodnica) 3h45,48 (3h44,03)
1782 m. Kostrzębski Michał (Brodnica) 3h49,06 (3h47,08)
2468 m. Bogucki Marian (Brodnica/TS Opatrunki) 4h00,12 (3h58,29)
2471 m. Popławski Maciej (Cielęta/MUKL Brodnica) 4h00,13 (3h57,47)
5284 m. Dukat Mariusz (Brodnica) 5h30,28 (5h26,19)

Bieg ukończyło 5420 biegaczy i spora grupa brodniczaków. Fajny wynik Pana Krzysztofa budzi respekt. Dodatkowo Pani Agnieszka poprawiła swój rekord w maratonie. Miejmy nadzieję, że za rok kolejni reprezentanci regionu do nich dołączą.

Tumska Dycha, Płock (14.10)
11 m. Nartowski Kamil (JW3537 Brodnica) 33,49 (33,41)
19 m. Pawłowski Mariusz (BBL Kurzętnik) 35.31 (35,31)
20 m. Dudkiewicz Artur (KP PSP Rypin) 35,31 (35,30)
36 m. Pawłowska Dorota (BBL Kurzętnik) 39,32 (39,30)

Atestowaną trasę w Płocku (z kilometrowym podbiegiem) pokonało kilku reprezentantów naszego regionu. Jak widać powyżej czasy osiągnięte przez nich należą do czołówki biegu. Czas Pani Doroty dołącza do listy trzech najlepszych czasów sezonu na 10 km. Tak trzymać brodniczaki.

XXV Bieg Uliczny Dąbrowa - Ostromecko (14.10)
16 m. Jaranowski Andrzej (MUKL Brodnica) 29,01
38 m. Olszewski Adam (KB Lech Rypin) 31.53
48 m. Sitkowski Andrzej (KB Lech Rypin) 32,54
53 m. Berebecki Roman (KB Lech Rypin) 34,07

W biegu na 7,5 km wzięło udział 125 biegaczy. Polecana impreza przez jednego z biegaczy na kolejny rok. Kto wie czy nie warto skorzystać...

XVIII Gniewkowski Bieg im. rodziny Milewskich (07.10)
2 m. Nartowski Kamil (JW3537 Brodnica) 33,20
28 m. Gumiela Krzysztof (KB Lech Rypin) 39.40
40 m. Wysocki Adrian (KB Lech Rypin) 41,42
45 m. Olszewski Adam (KB Lech Rypin) 42,35
77 m. Berebecki Roman (KB Lech Rypin) 46,20
123 m. Gerka Krzysztof (KB Lech Rypin) 54,22

W gniewkowskiej "dyszce" wzięło udział 131 biegaczy, a wśród nich jak zwykle pokazała się grupa biegowa z Rypina. Bardzo cieszy kolejne miejsce na pudle w kategorii M20-29 i OPEN pana Kamila. Gratulujemy.