Przejdź do głównej zawartości

Wyniki lokalnych biegaczy - sierpień

W międzyczasie przed jesiennymi biegami jeszcze mamy parę startów letnich. Kolejny weekend za nami. Podczas idealnej pogody padły bardzo dobre rezultaty w pobliskim Ciechocinku (II Półmaraton Termy). Przejrzyjcie, a ja w sierpniowe (a już niedługo wrześniowe) wieczory czekam na więcej informacji :-)

I Bieg z okazji Święta Lotnictwa Polskiego, Malbork (31.08)
6 m. Pawłowski Mariusz (Kurzętnik)36,49
33 m. Pawłowska Dorota (BBL Kurzętnik)40,29

W biegu wzięło udział 326 biegaczy, w tym stali reprezentanci Kurzętnika. Pani Dorota uzyskała najlepszy regionalny rezultat na 10km w tym sezonie biegowym.

II Półmaraton Termy, Ciechocinek (25.08)
3 m. Nartowski Kamil (Brodnica)1h12,28 (1h12,26)
8 m. Dutkiewicz Artur (Świedziebnia/KWPSP Toruń )1h17,48 (1h17,44)
45 m. Natański Dawid (Brodnica)1h28,15 (1h28,06)
138 m. Paszkowski Janusz (Brodnica)1h37,27 (1h36,54)
147 m. Sztuczka Mariusz (Rypin/KWPSP Toruń)1h38,12 (1h37,39)
213 m. Berebecki Roman (Rypin/KB Lech R-n)1h43,29 (1h43,29)
401 m. Sitkowski Andrzej (Rypin/KB Lech R-n)1h56,37 (1h56,37)

Drugą edycję pobliskiego półmaratonu ukończyło 549 biegaczy. Świetnie spisali się nasi liderzy. Pan Kamil zajął ostatnie miejsce na podium osiągając najlepszy regionalny wynik sezonu (dodatkowo był najlepszy w kategorii M19-29), natomiast Pan Artur był bliski pobicia swojego rekordu życiowego (zabrakło 26 s.) i otarł się o podium w swojej kategorii M30-39 (ogólnie w kategorii był 6 jednak te nie dublowały się z OPEN). Pozostałe rezultaty równiez były udane. Widać forma na jesienne starty już rośnie :-)

II Półmaraton Termy - bieg na 10,7km(25.08)
6 m. Jaranowski Andrzej (Brodnica/MON Team)40,22 (40,19)
10 m. Gumiela Krzysztof (Rypin/KB Lech R-n)42,15 (42,12)

W bieg dodatkowym na 10,7km, pośród 211 zawodników, wzięło udział dwóch biegaczy z regionu. Ponownie powtórzono rezultat z biegu głównego - dwie pierwsze dziesiątki. Gratulujemy.