Przejdź do głównej zawartości

Wyniki lokalnych biegaczy - wrzesień

Pierwszy weekend jesienny z wielkim maratonem. 35. PZU Maraton Warszawski ponownie pobił rekord frekwencji. Ponownie startowali w nim biegacze z regionu. Mniej licznie niż w poprzednich edycjach.

35. PZU Maraton Warszawski (29.09)
1859 m. Paszkowski (Brodnica/MUKL B-ca)3h41,51 (3h36,49)
3826 m. Kostański Adam (Brodnica)4h05,20 (3h58,53)
4937 m. Kwiatkowski Grzegorz (Brodnica/MUKL B-ca)4h19,59 (4h18,25)
5820 m. Jankowski Grzegorz (Rypin)4h31,30 (4h19,55)

Maraton po raz kolejny pobił rekord frekwencji - 8443 biegaczy stanęło na linii mety. Tym razem tylko czworo zawodników z regionu biegło w Warszawie. W porównaniu do poprzednich lat mało. Pewnie pozostali maratończycy szykują się na Poznań ;-)

XXXII Międzynar. Biegi im. B. Malinowskiego (21.09)
14 m. Jaranowski Andrzej (Brodnica/MON Team)37,39 (37,38)
22 m. Bielicki Krzysztof (Brodnica/TS Opatrunki T-ń))38,36 (38,35)
33 m. Kozłowski Mateusz (Brodnica))39,21 (39,19)
227 m. Kozłowski Jan (Brodnica))49,55 (49,45)

363 biegaczy minęło linię mety, a najlepszemu brodniczaninowi do zwycięzcy brakowało prawie 4 minut. Pan Andrzej zamisat tego zajął miejsce 4 w swojej kategorii (tu zabrakło mu 2 minut do 3 m.).

IV Bieg Trzeźwości Przyłęki-Brzoza (21.09)
5 m. Nartowski Kamil (Brodnica/RWT Bysgoszcz)33,23 (33,23)
30 m. Natański Dawid (Brodnica)37,39 (37,34)

W kolejnej edycji biegu wzięło udział 463 biegaczy co jest wynikiem bardzo dobrym dla tak małej miejscowości. Widocznie można robić bardzo dobre imprezy w takich lokalizacjach.

XXXVI Bieg Lechitów, Gniezno(15.09)
33 m. Murawski Łukasz (Brodnica)1h27,19 (1h27,09)

36-edycję biegu pokonało 856 biegaczy, w tym legendarna "Pani Parasolka". Miałem szczęśćie uczestniczyć w tym biegu z dosyć trudna trasą (i o wiele trudniejszymi okolicznościami). Poloecam :-) szczególnie finisz :-)

XXXI Wrocław Maraton 2013 (15.09)
3441 m. Dukat Mariusz (Brodnica)5h32,00

3501 zawodników biegało po wrocławskich ulicach w tę niedzielę. Gdzieś tam pośród nich pojawił się Pan Mariusz, który pokonał swój kolejny (piąty, szósty ???) maraton.

II Półmaraton Dwóch Mostów, Płock (15.09)
8 m. Nartowski Kamil (Brodnica\/RWT Toruń)1h13,55 (1h13,54)
136 m. Sztuczka Mariusz (Rypin/KP PSP Rypin)1h39,21 (1h38,56)
184 m. Berebecki Roman (Rypin/Kb Lech R-n)1h42,34 (1h42,33)

Linię mety półmaratonu minęło 805 biegaczy, co w porównaniu z poprzednią edycją (466 zawodników) uczyniło wzrost 73%. Byli tam też nasi. Pan Kamil tradycjyjnie zaliczył już kolejne podium - tym razem w kategorii M-20 zajął 3 m.

III Iławski Półmaraton La Rive im. A. Gierszewskiego (08.09)
2 m. Nartowski Kamil (Brodnica\/RWT Toruń)1h13,37 (1h13,36)
33 m. Natański Dawid (Brodnica)1h27,16 (1h27,13)
100 m. Paszkowski Janusz (Brodnica/MON Team)1h36,49 (1h36,32)
112 m. Popławski Maciej (Brodnica/MUKL B-ca)1h37,36 (1h37,16)
260 m.Kwiatkowski Grzegorz (Brodnica/MUKL B-ca)1h49,36 (1h49,27)
346 m. Kosek Mariusz (Brodnica)1h56,29 (1h56,17)
357 m. Kostański Paweł (Brodnica)1h57,31 (1h57,13)
360 m. Kostański Adam (Brodnica)1h57,51 (1h57,34)
387 m. Wróblewski Łukasz (Brodnica)2h01,06 (2h00,48)

Bieg ukończyło 498 biegaczy. Kolejne "pudło" Pana Kamila i kolejne nowe nazwiska biegających w regionie. Gratuluję!!!

VIII Rypiński Bieg Po Zdrowie Dol. Rypienicy (07.09)
1 m. Nartowski Kamil (Brodnica)34,13 (34,13)
4 m. Dutkiewicz Artur (Świedziebnia/KWPSP Toruń )36,21 (36,21)
10 m. Jaranowski Andrzej (Brodnica/MON Team)38,26 (38,26)
14 m. Kozłowski Mateusz (Brodnica)39,36 (39,32)
23 m. Bielicki Krzysztof (Brodnica/Opatrunki Toruń)40,27 (40,26)
34 m. Gumiela Krzysztof (Rypin/KB Lech R-n)42,07 (42,06)
37 m. Sztuczka Mariusz (Rypin/KPPSP R-n)43,13 (43,05)
39 m. Komościński Łukasz (Górzno)43,31 (43,27)
42 m. Zaleśkiewicz Paweł (Rypin )43,53 (43,49)
47 m. Paszkowski Janusz (Brodnica)44,24 (44,17)
57 m. Wysocki Damian (Rypin/KB Lech Rypin)45,44 (45,42)
70 m. Sitkowski Andrzej (Rypin/KB Lech R-n)47,03 (47,01)
73 m. Końpa Krzysztof (Brodnica)47,51 (47,48)
78 m. Wójcik Tomasz (Brodnica)48,23 (48,12)
80 m. Gutkowski Daniel (Rypin/KB Lech R-n)48,41 (48,38)
81 m. Fede Radosław (Rypin/KB Lech R-n)48,41 (48,37)
84 m. Berebecki Roman (Rypin/KB Lech R-n)48,50 (48,48)
89 m. Wójcik Jolanta (Brodnica)49,09 (49,20)
94 m. Kostański Adam (Brodnica)49,43 (49,37)
97 m. Jankowski Grzegorz (Rypin)49,57 (49,49)
101 m. Maciejko Maciej (Brodnica/MUKL B-ca)50,26 (50,16)
107 m. Podgórski Adam (Rypin)51,41 (51,30)
111 m. Łyczak Maciej (Rypin)52,02 (52,01)
117 m. Baliński Michał (Rypin/KB Lech R-n))52,41 (52,40)
125 m. Rumiński Marcin (Rypin)54,06 (54,01)
130 m. Piwowarczyk Marcin (Brodcnia)54,26 (54,17)
135 m. Knorps-Sobiechowksa Bożena (Brodnica)54,57 (54,50)
139 m. Gumiński Szymon (Rypin)55,34 (55,27)
154 m. Rupiński Dariusz (Rypin)58,17 (58,12)
159 m. Rychalski Andrzej (Rypin/RCS)59,23 (59,13)
165 m. Strzelecka Maja (Rypin)1h08,34 (1h08,33)
166 m. Wysocki Adrian (Rypin/KB Lech R-n))1h08,34 (1h08,32)
169 m. Liwicka Ewa (Brodnica)1h09,25 (1h09,13)
170 m. Kostańska Aniela (Brodnica)1h09,25 (1h09,13)

W tej lokalnej "dyszce" pobiegło 174 biegaczy, z czego sporo to zawodnicy z regionu. Bardzo fajna frekwencja i zwycięstwo Pana Kamila.