Przejdź do głównej zawartości

Wyniki lokalnych biegaczy - listopad

W jedno z najpiękniejszych świąt w Naszym kraju brodniczaki nie zawiedli. Startowali nie tylko w Łubiance, ale także w Warszawie - rekordowym biegu w historii amatorskiego biegania. I niech mi ktoś powie, że bieganie w Polsce jest daleko od Europy skoro w samej Warszawie bieg ukończyło 12295 osób. Wyniki poniżej.

XVIII Bieg Niepodległości, Pigża (11.11)
96 m. Szymańska-Wiśniewska Karina (Wąbrzeźno/MUKL B-ca)47:15 (47:11)
119 m. Stachowski Jarosław (Wąbrzeźno/MUKL B-ca)48:28 (48:19)
133 m. Popławska Agnieszka (Brodnica/MUKL B-ca)48:46 (48:42)
144 m. Tuptyński Tomasz (Brodnica)49:09 (48:26)
186 m. Wisńiewski Ireneusz (Wąbrzeźno/MUKL B-ca)50:52 (50:43)
217 m. Popławski Maciej (Brodnica/MUKL B-ca)51:50 (51:41)
242 m. Rychlik Juliusz (Brodnica)52:47 (52:17)
340 m. Topyła Janusz (Brodnica)55:32 (55:00)
458 m. Tomaszewska Marika (Brodnica)59:02 (58:19)
600 m. Wisiński Maciej (Brodnica/Szabda Team)1h03:34 (1h02:54)
645 m. Bajorek Piotr (Brodnica)1h05:55 (1h05:37)
658 m. Czapiewska Małgorzata (Brodnica)1h06:31 (1h05:33)
681 m. Czapiewski Maciej (Brodnica)1h08:04 (1h07:07)

11-kilometrową trasę pokonało 795 biegaczy a sporą stawkę uzupełnili biegacze z Brodnicy. Sporo nazwisk doświadczonych biegaczy brak, z czego wnioskuję, że zakończyli oni sezon i powoli przygotowują się do kolejnego. Natomiast nowe nazwiska (skąd związek Wąbrzeźno i MUKL Brodnica?) cieszą.

XXVI Bieg Niepodległości, Warszawa (11.11)
7133 m. Brodniewicz Agnieszka (Brodnica)55:17

Tylu biegaczy kończących jeden bieg jeszcze listy startowe nie widziały. W Warszawie mamy zatem nowy rekord. Licznie wśród całej stawki także pobiegli brodniczaki. Fajnie.

XX Bieg im. rodziny Milewskich, Gniewkowo (09.11)
14 m. Jaranowski Andrzej (Brodnica/TKKF Bydgoszcz)35:45 (35:45)
300 m. Bajorek Piotr (Brodnica)58:14 (58:10)

Znaną już w regionie imprezę ukończyło 334 biegaczy. Dwóch brodniczaków było wśród nich. Panowie spisali się zgodnie ze swoimi możliwościami. Ciekawe czy za dwa dni również zobaczymy ich w akcji.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ranking brodnickich maratończyków

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ranking brodnickich maratończyków, sporządzony na podstawie czasów netto osiągniętych na przestrzeni lat 1981 - 2019. Na chwilę obecną klasyfikacja obejmuje biegaczy, którzy pobiegli maraton poniżej 3:00 jak i reprezentowali w tym okresie nasz rejon Brodnicy i okolicy. Pierwszy zawodnik pod szyldem brodnickim pojawił się już w roku 1980 na III Maratonie Pokoju. W ramach ciekawostki odnośnie Maratonu Pokoju, ostatniego dnia września 1979 roku po raz pierwszy w naszym kraju odbył się masowy bieg maratoński (może jeszcze tak nie do końca dystans królewski, bo trasa z zapisek historycznych wynosiła 41,6 km), impreza otwarta dla zawodowców jak i amatorów. Pierwszą trasę Maratonu Pokoju ukończyło aż 1861 zawodników. Był to największy maraton w Europie w roku 1979. Jeśli Wasz wynik jest lepszy lub nie widnieje na liście to proszę o przesłanie informacji o nim z komunikatem etc. w celu

Wyniki lokalne - styczeń, luty

Sezon startowy jak się rozpoczną tak szybko na jakiś czas się zakończył. Mam nadzieje że sytuacja się ustabilizuje i powrócą przez wielu wyczekiwane weekendowe starty. Jak na razie zawodnicy z nad Drwęcy i okolic wystartowali... Toruńskie Biegi Wolności - Finał (18.01) 232 Rosiński Marek Mors Brodnica 00:26:03 292 Jabłoński Kamil Brodnica 00:27:57 357 Kamiński Wiesław Brodnica 00:31:47 416 Kalinowski Łukasz Brodnica 00:37:50 Otwarcie sezonu startowego czy jak ktoś woli pierwszy bieg w tym roku ;)  zrealizowany został przez naszych "miejscowych" w  Toruniu na dystansie 5 kilometrów. II Bieg Iława-Susz - Zasuwaj! (23.02) 1 Wojdyło Mariusz Brodnica 1h48:38 16 Kostański Adam Brodnica 2h01:40 28 Lewandowski Maciej Brodnica 2h08:37 Bieg został rozegrany na nietypowym dystansie 27 kilometrów. Warte odnotowania jest to, że Mariusz wygrał cały b

Wyniki lokalnych biegaczy - styczeń i luty

No to witam w roku 2019. Ciekawe cóż wynikowo te dwanaście miesięcy brodnickiego biegania nam przyniesie. Oczywiście jako pasjonat sportu - idealista wierzący w ludzi, liczę na sporo kolejnych debiutów. Poprzedni rok pokazał, że bieganie w Brodnicy dopiero się rozwija. Co ciekawe tegoroczna lutowa Wapionka mocno frekwnecyjnie, w porównaniu z zeszłym rokiem, wcale nie zadziwiła (choć debiuty są!!!). Szczegółowe wyniki poniżej...