Przejdź do głównej zawartości

Wyniki lokalnych biegaczy - październik

Koniec października to już od trzech lat czas lokalnego maratonu w Toruniu. O dziwo startuje w nim mniej brodniczaków niż w Poznaniu czy Warszawie. Z pewnością kwestia terminu. Może jednak kiedyś wystartujemy tam liczniej...kto wie? Póki co tegoroczne wyniki, również z Bydgoszczy, poniżej.

34.Toruń Maraton (23.10)
358Anzel JerzyBrodnica BiegaBrodnica3h48:20 (3h47:45)
463Kostański AdamBrodnica BiegaBrodnica3h57:45 (3h57:05)
571Paszkowski Janusz-Brodnica4h12:16 (4h11:34)

Bieg główny toruńskiej imprezy (którą wpisując co roku przypominam sobie, że kiedyś wypadałoby wystartować) okrasiła trójka brodniczaków. Słyszałem jeszcze o co najmniej jednym uczestniku, ale gdzieś się zapodział. Solidne czasy w środku stawki 750 biegaczy...gratulacje.

34.Toruń Marathon, bieg na 10 km (23.10)
76Pankiewicz Bartosz-Karbowo47:24 (47:18)
86Godlewski Jacek-Karbowo48:12 (48:05)

271 zawodników wzięło udział w dystansie towarzyszącym koronnemu biegowi. Dwóch karbowian dumnie ukończyło start poniżej 50 minut, co jest bardzo dobrym czasem jeśli chodzi o 10km.

IV Półmaraton Bydgoski (23.10)
656Brózda Katarzyna-Brodnica1h55:03
755Luda Żaneta-Bartniczka1h58:05
756Rzepka AndrzejBrodnica BiegaWlk Głęboczek1h58:05
758Rzepka EwaBrodnica BiegaWlk Głęboczek1h58:07
925Zawieracz Robert-Poj. Brodnickie2h07:49

1073 biegaczy jak na Bydgoszcz to całkiem konkretny wynik. Zresztą, jak widać po liczbie brodniczaków, frekwencja dopisała. Fajnie, że też w tym uczestniczymy.

AmberExpo Półmaraton Gdańsk (16.10)
630Werengowski Krzysztof-Brodnica1h40:06 (1h38:55)
1285Rychlik Juliusz-Brodnica1h49:18 (1h47:04)
1403Szeliga DanielPANBrodnica1h51:12 (1h48:39)
1950Hildebrandt Karol-Brodnica1h57:12 (1h55:26)
2181Topyła Janusz-Brodnica2h00:21 (1h58:07)

3215 półmaratończyków ukończyło swoje poczynania w tę niedzielę w Gdańsku. Jak podejrzewacie sporo było w tej grupie debiutantów, w tym brodniczaków. Zatem dla nich gratulacje ogromne. Fajnie, że pojawili się dawno niewidziani biegacze. Pozdrawiam.

AmberExpo Półm. Gdańsk, bieg na 5 km (16.10)
301Strąk Alicja-Brodnica30:39 (30:25)
429Zwolińska Klaudia-Brodnica36:43 (36:39)

W tym biegu dodatkowym sklasyfikowano 455 biegaczy w tym dwie brodnickie debiutantki. Miło pisać coraz częściej podobne słowa. Lokalne bieganie się rozkręca.

17.PKO Poznań Maraton (09.10)
129Kicziński BartoszBrodnica BiegaBrodnica2h58:39 (2h58:55)
131Murawski ŁukaszBrodnica BiegaBrodnica2h58:44 (2h58:55)
594Zalewski WiesławStudio ImpactBrodnica3h20:06 (3h19:38)
1398Gerka JacekBrodnica BiegaBrodnica3h37:23 (3h36:30)
1400Kępczyńska MarlenaBrodnica BiegaBrodnica3h37:24 (3h36:31)
2225Paszkowski Janusz-Brodnica3h51:34 (3h49:02)
3995Ciepliński RafałBrodnica BiegaBrodnica4h18:31 (4h14:35)
4199Bielicki KrzysztofBrodnica BiegaBrodnica4h18:31 (4h18:19)
4230Stachowski Damian-Brodnica4h21:50 (4h19:01)
5187Czapiewska MałgorzataBrodnica BiegaBrodnica4h49:35 (4h44:55)
5513Waszak Jolanta-Brodnica5h04:30 (4h58:30)
5637Kordek Bartłomiej-Brodnica5h11:38 (5h08:24)
5674Dukat Mariusz-Brodnica5h15:59 (5h11:53)

Rekord frekwencji tegorocznych maratonów tym razem należy do Poznania. 5885 zawodników wyprzedziło o włos liczbę startujących w maratonie warszawskim. 13 brodniczaków też robi wrażenie. Jeszcze trochę i pomyślę, że Brodnica jest biegającym miastem. Gratuluję debiutantom. (relacja w oddzielnym poście)

Tumska Dycha 2016 (09.10)
52Rzepka AndrzejBrodnica BiegaWlk Głęboczek42:13 (42:06)
169Rzepka EwaBrodnica BiegaWlk Głęboczek49:35 (49:28)

W Płocku "dziesiątkę" ukończyło 358 osób. Zważywszy na weekend maratoński to całkiem fajny wynik. Gratuluję "życiówki" Ewie. Złamane 50 minut...brawo.

III Włocławek Półmaraton (09.10)
153Anzel JerzyBrodnica BiegaBrodnica1h41:05
304Luda ŻanetaBrodnica BiegaBartniczka1h56:13

456 zawodników ukończyło trzecią edycję półmaratonu we Włocławku. Byli tam nasi. Brawo dla Żanety za kolejny start przybliżający do koronnego dystansu. Trzymam kciuki. Dla Jurka "połówka" to normalność ;-)

I Bieg Traktora, Kwidzyn (02.10)
144Rzepka AndrzejBrodnica BiegaWlk Głęboczek54:08
(53:58)
145Rzepka EwaBrodnica BiegaWlk Głęboczek54:08
(53:08)

252 zawodników ukończyło 10-kilometrowa trasę w podkwidzyńskim Nowym Dworze. Udało się znaleźć tam reprezentantów regionu. Małżeństwo Rzepków razem minęło linię mety. Gratulacje.

Biegnij Warszawo 2016, Bieg na 10 km(02.10)
1014Kostański AdamBrodnica BiegaBrodnica48:17
1780Wierciński ArturTriclubBrodnica51:09
6352Konopka Radosław-Brodnica1h06:52

Bieg ukończyło 8023 zawodników, co w tym roku jest jednym z wyższych wyników frekwencyjnych. Widocznie Biegnij Warszawo wpisało się już na stałe w pomaratoński kalendarz. Kiedyś nie wierzyłbym, że tydzień po jednym z większych maratonów na ulice wyjdzie jeszcze kolejne 8 tysięcy biegaczy.