Przejdź do głównej zawartości

Wyniki lokalnych biegaczy - październik

W ostatni weekend października odbyło się sporo imprez biegowych z toruńskim maratonem przede wszystkim. Biegano także w Tucholi i Gdańsku. Wyniki poniżej.

509  Rosiński Artur  Brodnica   5h16:16

514 zawodników ukończyło 36-stą edycję lokalnego maratonu. Siódemka "wspaniałych" z Brodnicy minęła linię mety ponad 42 km biegu. Pełna liczba startujących w toruńskim biegu to 869 biegaczy (355 pokonało półmaraton). Gratulacje.

5.Amber Gdańsk Półmaraton (28.10)
 585 Rybiński Andrzej  Brodnica/Samindruk B-ca    1h37:08
 1242 Szewczuk Cezary Brodnica   1h45:59

5.Amber Gdańsk Półmaraton, bieg na 5km (28.10)
 88 Rybińska Otylia  Brodnica/Samindruk B-ca    23:11

Pośród 3368 nasi reprezentanci w półmaratonie spisali się przyzwoicie. Zresztą, jak Pani Otylia. Wyrosło nam chyba nowe małżeństwo biegowe. Brawo. Tak trzymać.

38.Bieg Warciański, Koło (28.10)
 12 Jaranowski Andrzej  Brodnica/TKKF B-szcz    33:32

W jednym z najlepiej obsadzonych biegów w kraju (aż 15 zawodników złamało 34 minuty, w tym cztery kobiety!) Andrzej pobiegł najlepiej w życiu zajmując dopiero 12 miejsce. Ogromne gratulacje. Trzymamy kciuki.

IX Bieg św. Huberta, Tuchola (27.10)
 148 Kowalkowski Jarosław  Brodnica/Jezus Chrystus Team     1h13:18
 180 Kępczyńska Marlena  Brodnica   1h15:24
 199  Bogucki Marian Brodnica   1h16:45

377 zawodników uczciło święto myśliwych w Tucholi "na biegowo". Było tam troje naszych biegaczy.

Supermaraton Stulecia Pamięci Polskich Himalaistów (21.10)
 25 Kostański Adam Brodnica/Brodnica Biega      6h11:34 (128 okr)

Adam pośród 137 uczestników dumnie reprezentował Brodnicę. Swoją drogą ciekawe jak na takich wysokościach się biega.

6.Półmaraton Bydgoski (21.10)
 113  Lewandowski Maciej  Brodnica      1h32:38)

6.Półmaraton Bydgoski, bieg na 5km (21.10)
 236 Ostrowska Monika Brodnica     26:04
 374  Jarzębowska Brygida   Brodnica     29:01

W biegu dodatkowym bydgoskiego półmaratonu wzięło udział 534 zawodników, w tym nasze częste reprezentantki. Co ciekawe dłuższy bieg główny ukończyło aż 875 biegaczy. Chyba stanowi to dowód na potrzebę takich imprez na lokalnej mapie.

4337 Karpiński Robert   Pokrzydowo/Się Biega 4h58:20

4877 biegaczy nie ustanowiło rekordu frekwencji poznańskiej imprezy, ale 11 biegaczy z regionu na jednym maratonie budzi szacunek. Brawo "brodniczaki" - znowu napisaliśmy fajną historię biegania brodnickiego. Plus niesamowite miejsce (nie dam głowy), najwyższe dla brodniczanina w tej klasy ogólnopolskim maratonie (tu trzeba wziąć poprawkę na brak krajowej czołówki przygotowującej się do  Wojskowych MŚ 11 listopada, ale miejsce to miejsce!!!). Brawo dla Andrzeja. Drugiego z Polaków w 19.PKO Poznań Maratonie.

Toruńskie Sztafety Wolności 2018, bieg na 10km (13.10)
 3 Wojdyło Mariusz  Brodnica/B-ca Biega     35:24
 46 Anzel Jerzy  Brodnica/B-ca Biega     47:41
 174 Kowalski Paweł  Brodnica   1h07:02

Toruńskie Sztafety Wolności 2018, bieg na 5km (13.10)
 83 Jabłoński Kamil  Brodnica     25:08
 205 Jarzębowska Brygida   Brodnica/     30:35

357 biegaczy (275 na 5 km i 182 na 10 km) ukończyło dwa biegi październikowych, toruńskich Sztafet Wolności. Ostatnim zawodnikiem na "dychę" był nota bene, legendarny, Tadeusz Spychalski. W TOP 3 zameldował się Mariusz, który zapewne już do tego jest przyzwyczajony. Gratulacje.

10.PKO Silesia Marathon, Katowice(07.10)
 866   Kowalkowski Jarosław  Brodnica/Jezus Chrystus Team   4h05:01 (4h03:32)
 1522    Czapiewska Małgorzata  Brodnica/B-ca Biega 4h38:48 (4h36:46)

Maraton ukończyło 2091 uczestników, zatem rekordu frekwencji nie było, natomiast ogromna radość z udziału naszych. Gratulacje.

ANWIL Półmaraton Włocławek (07.10)
 121 Milewski Benedykt  Bartniczka/Samindruk B-ca  1h37:09
 127 Paszkowski Janusz  Brodnica 1h37:38
 148 Rybiński Andrzej  Brodnica/Samindruk B-ca 1h39:56
 345 Anzel Jerzy Brodnica/B-ca Biega 2h01:46

ANWIL Półmaraton Włocławek, bieg na 10 km (07.10)
 3 Wojdyło Mariusz  Brodnica/B-ca Biega  34:01
 50 Godlewski Jacek  Karbowo/Samindruk B-ca  47:10
 55 Rybińska Otylia  Brodnica 47:28

403 biegaczy półmaratonu i 103 "dyszki" świętowało pierwszy weekend października we Włocławku. Siódemka "brodniczaków" dzielnie stanęła na linii startu i ukończyła kolejne zawody. Tym bardziej cieszy to w stosunku do nowych nazwisk. Gratulacje.

XXXVI Mem. im. J. Kusocińskiego, Jabłonowo Pom. (6.10)
 2  Rzepka Andrzej   Wlk Głęboczek/Team Brzozie  19:33
 6   Rzepka Krystian   Wlk Głeboczek/Doce Pares Polska  23:40
 7  Rzepka Ewa  Wlk Głęboczek/Team Brzozie   24:04
 9  Kowalski Paweł   Brodnica 24:11
 11  Ostrowska Monika   Brodnica/Szalone Brodniczanki   24:24

W Jabłonowie rozegrano biegi na 5 i 10 km. Powyżej prezentuję wyniki tego krótszego. W dłuższym nie zanotowałem udziału naszych.